ارتباط با ما
(021) 24553
info@nopas.ir

طراحی

 

پس از برسی پروژه خواسته‌ها و نیاز مندی‌ها مشخص می‌گردد و با توجه به اطلاعات بدست آمده فاز طراحی شروع می‌شود بدین صورت که در طراحی یک پروژه تمامی مشکلات، محدودیت‌ها و نیازها دیده می‌شود و برای برطرف کردن این نیازها و دست‌یابی به خواسته‌ها، طرح مناسب تهیه می‌گردد.

طراحی

 • طراحی ایده

  گام بعدی بررسی کلیات طرح و استاندارد‌های موردنظر در طراحی است.فهرست تجهیزات فعال و غیر‌فعال مورد استفاده مانند سوییچ‌ها، روتر‌ها، فیبر‌های نوری، کابل‌های زوج‌سیم مسی، انواع سرور‌ها و غیره ارائه می‌دهد.
   
 • طراحی جزییات

  در این گام، معماری فضابندی، توپولوژی شبکه، بک‌بون‌ها ، سیستم‌های کابل‌کشی ساختاریافته، ارتباطات شبکه‌ای، سرویس‌های موردنیاز، لیست نهایی تجهیزات فعال شبکه، چیدمان رک‌ها، سیستم تهویه و مشخصات آن، افزونگی، مانیتورینگ، مجازی‌سازی، پشتیبان‌گیری و غیره مشخص خواهد شد.
 • تهیه لیست ملزومات

  بعد از نیازسنجی و طراحی نقشه‌ها، نوبت به لیست ملزومات می‌رسد که در آن، تمام نیازهای Active پروژه که برای راه‌اندازی پروژه لازم است (از قبیل نوع سیستم عامل، سرویس‌ها، پیکربندی سوییچ‌ها) تهیه می‌شود.
 • تهیه لیست تجهیزات

  در این فاز از روی نقشه‌های طراحی شده لیست تجهیزات سخت‌افزاری که برای راه‌اندازی پروژه نیاز است (از قبیل نوع سوییچ، سرور، رک، پچپنل، تهویه، اعلام حریق، اطفای حریق و... ) تهیه  می‌شود.